Kursy maturalne w Poznaniu – nauczyciele

Bazę dydaktyczną kursów tworzą najbardziej doświadczeni nauczyciele z najlepszych poznańskich liceów, najzdolniejsi doktoranci, lektorzy z centrum językowego, a także doktorzy uczący na uczelni, współpracujący z komisjami egzaminacyjnymi.

 

Poznajcie część naszej kadry dydaktycznej:

 

MATEMATYKA

mgr Tomasz Fellenberg

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu uczniów do matury oraz uprawnienia egzaminatora OKE. Zagadnienia matematyczne stara się tłumaczyć tak, aby matematyka była przede wszystkim zrozumiała – to jego klucz do sukcesu. Pasjonuje się technologią tworzenia witryn internetowych, a w wolnych chwilach biega. Swoimi przemyśleniami na temat tej aktywności dzieli się na swoim blogu.

mgr Magdalena Brzycka 

Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nauczyciel z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą, posiadający uprawnienia egzaminatora OKE. Pasjonatka GeoGebry, która na lekcjach matematyki skutecznie wizualizuje te zagadnienia matematyczne, które na zwykłej tablicy są nieosiągalne. Prywatnie zajmuje się rękodziełem, uwielbia jeździć na rowerze i podróżować.


mgr Agnieszka Stelmaszyk-Śmierzchalska

Doktorantka na WMiI UAM, uczestnik konferencji międzynarodowych, laureatka licznych konkursów. Od kilkunastu lat działam jako korepetytor, popularyzator i epizodycznie w roli nauczyciela technikum. W nauczaniu staram się budować intuicje i dopiero na nich wprowadzać aparat pojęciowy. Zadań nie przedstawiam w formie gotowców, próbuję przekazać możliwe strategie podejścia do problemu. Często omawiam wiele rozwiązań problemów (w tym niestandardowych). „Matematyka nie ma drogi dla królów”, ale czasem warto pójść sprytnym skrótem.

mgr Wojciech Zadora

Absolwent Uniwersytetu im Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień w konkursach matematycznych. Popularyzator gier i zabaw matematycznych, które wspomagają rozwiązywanie problemów z nią związanych. Posiada duże doświadczenie dydaktyczne w pracy z uczniami i studentami, zarówno indywidualnie jak i grupowo. Podczas zajęć (z właściwą sobie dozą humoru) łączy sprawdzone schematy z elementami kreatywności. Poza matematyką interesuje się piłką nożną i turystyką oraz rozwija się w branży IT.

mgr Sebastian Ruszkowski

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z czasów szkolnych: coroczny laureat Kangura i finalista Olimpiady Matematycznej. Obecnie prowadzi zajęcia z matematyki jako wykładowca i korepetytor. Uważa, że matematyka jest trudna tylko wtedy, kiedy ktoś chce się jej nauczyć na pamięć. Jej zrozumienie przychodzi wraz z odpowiedzią na pytanie, dlaczego dany wzór bądź metoda działają. Potem zadania stają się ciekawymi zagadkami do rozwikłania. W wolnym czasie czyta (głównie fantastykę) oraz gra w gry komputerowe, planszówki i RPG-i.

inż. Bartosz Romanowski 

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Od ponad 5 lat naucza matematyki oraz przygotowuje uczniów liceów i techników stricte pod zadania maturalne, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Zawsze stara się pokazać kilka rozwiązań danego zadania, aby każdy mógł sobie wybrać sposób najbardziej dla niego przystępny. Interesuje się piłką nożną, językami obcymi oraz jest redaktorem jednej z największych stron internetowych poświęconych klubom piłkarskim.

 

JĘZYK POLSKI

mgr Oliwia Majowicz

Miłość do literatury pojawiła wcześnie. Bardzo wcześnie. Wieczorami, siedząc razem pod kocem z latarką, toczyłyśmy długie rozmowy egzystencjalne… Literatura z każdym odczytanym nowym słowem zachwycała mnie kreatywnością, rozbuchaną wyobraźnią, umiejętnością „ujmowania w niepochwytność dwóch przyległych słów”, pięknem dźwięków. Z czasem do mojego życia zawitała pasja… którą jest edukacja. 

Moją Alma Mater jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Wykładowcy z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej prowadząc nietuzinkowe zajęcia zarażali swoją pomysłowością oraz fascynacją literaturą i sztuką. Dzięki uczelni, wykształceniu oraz zdobytym umiejętnościom staram się właśnie połączyć kreatywność z prostotą, prowadząc zajęcia. W końcu każdy z nas potrafi odczytać i zinterpretować utwór oraz napisać niepowtarzalny tekst, tylko czasem potrzebujemy niewielkiej pomocy…

dr Emilia Słomińska

Doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka tej samej Uczelni na kierunku filologia polska oraz Podyplomowych Studiów Przygotowania Pedagogicznego. Uczestniczyła w licznych konferencjach i sesjach naukowych w najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce. Pisze artykuły naukowe, popularnonaukowe a także recenzje. Redaguje książki naukowe, podręczniki oraz beletrystykę. Do matury z języka polskiego przygotowuje od 2001 roku. Prywatnie pasjonatka opery barokowej i klasycznej.

 

JĘZYK ANGIELSKI

mgr Łukasz Pakuła

Od ponad dekady specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego jako obcego dla młodzieży i dorosłych. Doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie zdobyte na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Lancaster University (UK) oraz Humboldt-Universität zu Berlin gwarantują świetną jakość i doskonały know-how. Pan Łukasz pracuje również nad doktoratem na Wydziale Anglistyki UAM, jest aktywnym naukowcem i badaczem, autorem publikacji naukowych oraz prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach językoznawczych.

 

HISTORIA

mgr Dariusz Kołodziejczyk

Nauczyciel dyplomowany z 30-letnim stażem pracy; konstruktor arkuszy maturalnych i egzaminator w OKE; od szeregu lat przygotowuje uczniów z sukcesami do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym , współautor „Leksykonu Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów, maturzystów i studentów”, z zaangażowaniem prowadzi młodzież do kolejnych egzaminów maturalnych, uwrażliwiając ich na zainteresowanie się otaczającym nas światem. 

 

HISTORIA SZTUKI

mgr Joanna Jackowska

Absolwentka Wydziału Historycznego UAM, ukończyła dwie specjalności: wiedzę o kulturze i nauczycielską. Obecnie pracuje jako nauczyciel historii i WOS-u. Na co dzień stara się aktywizować uczniów i zachęcać ich do rozwijania swoich pasji. Zajęcia, które prowadzi, mają charakter prezentacji, dzięki której uczniowie rozwijają wyobraźnię, lepiej zapamiętują i sporządzają rzetelną notatkę. Prywatnie oczarowana) jazdą na rowerze i podróżami do Azji.

 

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

mgr Dariusz Kołodziejczyk

Nauczyciel dyplomowany z 30-letnim stażem pracy; konstruktor arkuszy maturalnych i egzaminator w OKE; od szeregu lat przygotowuje uczniów z sukcesami do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym , współautor „Leksykonu Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów, maturzystów i studentów”, z zaangażowaniem prowadzi młodzież do kolejnych egzaminów maturalnych, uwrażliwiając ich na zainteresowanie się otaczającym nas światem. 

mgr Błażej Chwaliński

Nauczyciel z 25-letnim stażem pracy. W swojej pracy zawodowej główny nacisk kładzie na zagadnienia wychowawcze w ścisłym powiązaniu z dydaktyką oraz promowanie nowych metod nauczania i zasad działania nowoczesnej szkoły. Pracując w szkołach ponadgimnazjalnych wspierał wielu zdolnych uczniów, którzy ukończyli studia i dzisiaj pracują na wysokich stanowiskach.

 

GEOGRAFIA

mgr Cezary Tomczyk

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy nauczyciela istotny jest dla niego przede wszystkim rozwój podopiecznych, odkrywanie przez nich małych i dużych talentów, a także samodzielne dochodzenie do wiedzy. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i praktycznego zdobywania umiejętności oraz formowania w uczniach pewności siebie. Mgr Tomczyk jest osobą optymistycznie nastawioną do życia, otwartą na ludzi i pełną empatii. W wolnych chwilach pielęgnuje przydomowy ogród, uprawia sport i słucha muzyki.

 

BIOLOGIA

dr Ewa Kalemba

Absolwentka kierunków Biologia molekularna i Bioinformatyka oraz Studium Doktoranckiego na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Zawodowo dociekliwy pracownik naukowy. Z kursami maturalnymi związana od początku ich istnienia. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych przekłada na skuteczne przygotowanie do matury. Prywatnie zauroczona Paryżem zwolenniczka różnych form Aqua Fitnessu.

 

CHEMIA

mgr Michał Kołodziejski

Doktorant na Wydziale Chemii UAM oraz pracownik Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii. Doświadczony w prowadzeniu zajęć laboratoryjnych i seminaryjnych ze studentami, zarówno studiów licencjackich, jak i magisterskich. Od wielu lat zajmuje się dydaktyką indywidualną „jeden na jeden”, a także w grupach. Człowiek bez reszty zaangażowany w to, co robi. W swojej karierze naukowo-badawczej został zaproszony do pracy w grupie laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii – prof. Jean-Marie Lehna, co zaowocowało nawiązaniem trwałej współpracy badawczej.

mgr Piotr Cecot

Nauczanie jest moją pasją, którą z dumą realizuję jako nauczyciel w liceum i szkole podstawowej. Aktualnie jestem doktorantem w dziedzinie chemii na WCh UAM, zajmuję się obliczeniami kwantowochemicznymi struktur cząsteczek chemicznych. Swoją przyszłość zawodową pragnę związać z pracą nauczyciela akademickiego. Po za nauką chemii interesuję się językami obcymi i językoznawstwem oraz programowaniem.

 

FIZYKA

dr Maciej Bąk

Doktor na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W pracy zajmuje się  teoretycznymi modelami budowy ciała stałego. Autor artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Od wielu lat zajmuje się dydaktyką fizyki. Prywatnie ojciec trójki małych dzieci i – od niedawna – posiadacz psa. W wolnych chwilach relaksuje się literaturą fantastyczną.

dr Angelina Sterczyńska

Swoją przygodę z nauczaniem fizyki rozpoczęłam już 15 lat temu a od ponad 5 lat jako nauczyciel kontraktowy w szkołach skutecznie przygotowuję uczniów do egzaminu maturalnego. W maju 2018 r. obroniłam z wyróżnieniem swoją pracę doktorską z zakresu fizyki doświadczalnej (tematyka pracy: „przemiany termodynamiczne substancji organicznych w układach nanoporowatych”, skupiała się badaniu własności termodynamicznych i fizykochemicznych cieczy ograniczonych topologicznie). Aktywnie prowadzę badania naukowe, które są kontynuacją doktoratu, w ramach grantu badawczego na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu. Poza pracą zawodową oddaje się kilku pasjom, z czego największą jest taniec. 

 

Zapisz się!

4.7/5 - (60 votes)