Kursy maturalne w Poznaniu – nauczyciele

Bazę dydaktyczną kursów tworzą najbardziej doświadczeni nauczyciele z najlepszych poznańskich liceów, najzdolniejsi doktoranci, lektorzy z centrum językowego, a także doktorzy uczący na uczelni, współpracujący z komisjami egzaminacyjnymi.

 

Poznajcie część naszej kadry dydaktycznej:

 

MATEMATYKA

mgr Tomasz Fellenberg

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu uczniów do matury oraz uprawnienia egzaminatora OKE. Zagadnienia matematyczne stara się tłumaczyć tak, aby matematyka była przede wszystkim zrozumiała – to jego klucz do sukcesu. Pasjonuje się technologią tworzenia witryn internetowych, a w wolnych chwilach biega. Swoimi przemyśleniami na temat tej aktywności dzieli się na swoim blogu.

mgr Magdalena Brzycka 

Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nauczyciel z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą, posiadający uprawnienia egzaminatora OKE. Pasjonatka GeoGebry, która na lekcjach matematyki skutecznie wizualizuje te zagadnienia matematyczne, które na zwykłej tablicy są nieosiągalne. Prywatnie zajmuje się rękodziełem, uwielbia jeździć na rowerze i podróżować.

dr Sebastian Ruszkowski

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktorat obroniony z wyróżnieniem.  Z czasów szkolnych: coroczny laureat Kangura i finalista Olimpiady Matematycznej. Obecnie prowadzi zajęcia z matematyki jako wykładowca i korepetytor. Uważa, że matematyka jest trudna tylko wtedy, kiedy ktoś chce się jej nauczyć na pamięć. Jej zrozumienie przychodzi wraz z odpowiedzią na pytanie, dlaczego dany wzór bądź metoda działają. Potem zadania stają się ciekawymi zagadkami do rozwikłania. W wolnym czasie czyta (głównie fantastykę) oraz gra w gry komputerowe, planszówki i RPG-i.

inż. Bartosz Romanowski 

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Od ponad 5 lat naucza matematyki oraz przygotowuje uczniów liceów i techników stricte pod zadania maturalne, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Zawsze stara się pokazać kilka rozwiązań danego zadania, aby każdy mógł sobie wybrać sposób najbardziej dla niego przystępny. Interesuje się piłką nożną, językami obcymi oraz jest redaktorem jednej z największych stron internetowych poświęconych klubom piłkarskim.

 

JĘZYK POLSKI

mgr Oliwia Majowicz

Miłość do literatury pojawiła wcześnie. Bardzo wcześnie. Wieczorami, siedząc razem pod kocem z latarką, toczyłyśmy długie rozmowy egzystencjalne… Literatura z każdym odczytanym nowym słowem zachwycała mnie kreatywnością, rozbuchaną wyobraźnią, umiejętnością „ujmowania w niepochwytność dwóch przyległych słów”, pięknem dźwięków. Z czasem do mojego życia zawitała pasja… którą jest edukacja. 

Moją Alma Mater jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Wykładowcy z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej prowadząc nietuzinkowe zajęcia zarażali swoją pomysłowością oraz fascynacją literaturą i sztuką. Dzięki uczelni, wykształceniu oraz zdobytym umiejętnościom staram się właśnie połączyć kreatywność z prostotą, prowadząc zajęcia. W końcu każdy z nas potrafi odczytać i zinterpretować utwór oraz napisać niepowtarzalny tekst, tylko czasem potrzebujemy niewielkiej pomocy…

dr Emilia Słomińska

Doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka tej samej Uczelni na kierunku filologia polska oraz Podyplomowych Studiów Przygotowania Pedagogicznego. Uczestniczyła w licznych konferencjach i sesjach naukowych w najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce. Pisze artykuły naukowe, popularnonaukowe a także recenzje. Redaguje książki naukowe, podręczniki oraz beletrystykę. Do matury z języka polskiego przygotowuje od 2001 roku. Prywatnie pasjonatka opery barokowej i klasycznej.

 

JĘZYK ANGIELSKI

mgr Łukasz Pakuła

Od ponad dekady specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego jako obcego dla młodzieży i dorosłych. Doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie zdobyte na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Lancaster University (UK) oraz Humboldt-Universität zu Berlin gwarantują świetną jakość i doskonały know-how. Pan Łukasz pracuje również nad doktoratem na Wydziale Anglistyki UAM, jest aktywnym naukowcem i badaczem, autorem publikacji naukowych oraz prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach językoznawczych.

 

HISTORIA

mgr Dariusz Kołodziejczyk

Nauczyciel dyplomowany z 30-letnim stażem pracy; konstruktor arkuszy maturalnych i egzaminator w OKE; od szeregu lat przygotowuje uczniów z sukcesami do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym , współautor „Leksykonu Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów, maturzystów i studentów”, z zaangażowaniem prowadzi młodzież do kolejnych egzaminów maturalnych, uwrażliwiając ich na zainteresowanie się otaczającym nas światem. 

 

HISTORIA SZTUKI

mgr Joanna Jackowska

Absolwentka Wydziału Historycznego UAM, ukończyła dwie specjalności: wiedzę o kulturze i nauczycielską. Obecnie pracuje jako nauczyciel historii i WOS-u. Na co dzień stara się aktywizować uczniów i zachęcać ich do rozwijania swoich pasji. Zajęcia, które prowadzi, mają charakter prezentacji, dzięki której uczniowie rozwijają wyobraźnię, lepiej zapamiętują i sporządzają rzetelną notatkę. Prywatnie oczarowana) jazdą na rowerze i podróżami do Azji.

 

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

mgr Dariusz Kołodziejczyk

Nauczyciel dyplomowany z 30-letnim stażem pracy; konstruktor arkuszy maturalnych i egzaminator w OKE; od szeregu lat przygotowuje uczniów z sukcesami do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym , współautor „Leksykonu Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów, maturzystów i studentów”, z zaangażowaniem prowadzi młodzież do kolejnych egzaminów maturalnych, uwrażliwiając ich na zainteresowanie się otaczającym nas światem. 

GEOGRAFIA

mgr Cezary Tomczyk

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy nauczyciela istotny jest dla niego przede wszystkim rozwój podopiecznych, odkrywanie przez nich małych i dużych talentów, a także samodzielne dochodzenie do wiedzy. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i praktycznego zdobywania umiejętności oraz formowania w uczniach pewności siebie. Mgr Tomczyk jest osobą optymistycznie nastawioną do życia, otwartą na ludzi i pełną empatii. W wolnych chwilach pielęgnuje przydomowy ogród, uprawia sport i słucha muzyki.

 

BIOLOGIA

dr Ewa Kalemba

Absolwentka kierunków Biologia molekularna i Bioinformatyka oraz Studium Doktoranckiego na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Zawodowo dociekliwy pracownik naukowy. Z kursami maturalnymi związana od początku ich istnienia. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych przekłada na skuteczne przygotowanie do matury. Prywatnie zauroczona Paryżem zwolenniczka różnych form Aqua Fitnessu.

 

CHEMIA

mgr Martina Prochota

Jestem magistrem chemii z przygotowaniem pedagogicznym. Praktyki zdobywałam w Institute of Cardiovascular and Medical Sciences na University of Glasgow oraz podczas pracy laboratoryjnej w Zakładzie Chemii Bioanalitycznej UAM. Obecnie robię to co kocham najbardziej, a więc uczę chemii udzielając prywatnych zajęć z niej. Pomocy udzielam wszystkim, w szczególności uczniom przygotowującym się do matury rozszerzonej z chemii.
Na kursie maturalnym ze mną przed każdą lekcją napiszesz krótki test utrwalający wiedzę. Podczas zajęć będziemy realizowali plan ustalony i rozpisany na początku współpracy. Pokażę na co należy zwrócić uwagę podczas nauki, jak wyeliminować błędy. Solidnie powtórzysz i utrwalisz teorię. Przerobimy wiele zadań z każdego działu. Gwarantuję przyjazną, bezstresową atmosferę! W trakcie nauki wykorzystuję pomoce dydaktyczne, którymi są modele cząsteczek, atomów. Pozwoli Ci to w łatwy sposób zrozumieć chemię. Stawiam na systematyczność i pracowitość.

 

 

FIZYKA

dr inż. Emilia Piosik

Pracuje na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktycznego na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej. W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem oddziaływania nanocząstek magnetytu funkcjonalizowanych biopolimerami o potencjale aplikacyjnym w nanomedycynie z modelowymi błonami komórkowymi. Na uczelni prowadzi wykłady, ćwiczenia i laboratoria z fizyki oraz zajęcia wyrównawcze z fizyki dla studentów pierwszego roku. Ponadto, jest promotorem prac inżynierskich i magisterskich. Posiada również wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu licealistów do matury z fizyki i matematyki w ramach korepetycji. Prywatnie jest miłośniczką zwierząt i posiadaczką dwóch kotów.

 

Zapisz się!

4.7/5 - (66 votes)