Kursy do matury w Poznaniu – informacje

Najnowsze informacje o maturze 2021

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie zamieszczane będą najnowsze informacje przydatne dla wszystkich maturzystów i kandydatów na studia: www.facebook.com/kursymaturalne.

O egzaminie maturalnym – motywacja

Egzamin maturalny i decyzja o wyborze uczelni są istotne dla Waszego dalszego rozwoju. Naszym zadaniem nie jest powielanie głosów przestrogi, z którymi wielokrotnie spotykacie się w trakcie ostatniego roku nauki w szkole ponadpodstawowej. Chcemy Was zainspirować do nauki, bo wiemy, że od wyniku egzaminu maturalnego istotnie zależy Wasza cała życiowa kariera. Wierzymy, że nasza wspólna praca pozwoli na to, by każdy z Was za kilka miesięcy z dumą przyznał, że dał z siebie wszystko. Satysfakcja i pozytywny wynik egzaminu maturalnego będą wspaniałą nagrodą, wieńczącą ten intensywny czas. 

Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Edukacyjnej z 30 czerwca 2019 roku, egzamin maturalny w całej Polsce zdało 80,5% maturzystów. Oznacza to, że co piąta osoba podchodząca do egzaminu dojrzałości nie otrzymała możliwości podjęcia nauki na wyższej uczelni. Utwierdza nas to w przekonaniu, iż nasza pomoc w skutecznym przygotowaniu do matury nabiera szczególnego znaczenia. Chcemy przebrnąć z Wami przez ten stresujący okres i wzmocnić Waszą wiarę we własne siły i umiejętności.

Nasza pomoc

Maturzysto, jeśli nurtują Cię pytania dotyczące wyboru właściwego kierunku studiów, uczelni i odpowiednich przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym, to my pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości. Z nami podejmiesz świadome wybory, które zapewnią Ci właściwy rozwój kariery i obranie odpowiedniej ścieżki życiowej. Skontaktuj się z nami – doradzimy i pomożemy. Jesteśmy absolwentami szkół wyższych i na co dzień mamy do czynienia z rynkiem pracy i biznesu, przez co doskonale znamy realia i tendencje na nim panujące.

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 

tel. 510 07 88 43 (w godz. 10:00-22:00, poniedziałek – niedziela) 

lub e-mailowo: kursy@fundacjapoznan.pl – pozostawiając swój kontaktowy numer telefonu. Z chęcią doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Jaką zdajesz maturę? –> SPRAWDŹ 

 

Po co jest egzamin maturalny?

Egzamin maturalny pełni trzy zasadnicze funkcje:‎ 

1.‎ wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów,

2.‎ stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu)‎,

‎3.‎ zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.

Najważniejsze daty w Twoim roku maturalnym! 

7 lutego 2021 – ostateczny termin, w jakim można dokonać zmian w deklaracji maturalnej

7 – 20 maja 2021 – okres trwania egzaminów maturalnych 

Szczegółowy harmonogram: Pobierz

30 czerwca 2021 – rozdanie świadectw dojrzałości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – możesz rozpocząć wakacje.

 

Zapisz się!

4.8/5 - (13 votes)