Kursy do matury w Poznaniu – informacje

Najnowsze informacje o maturze 2023

W roku 2023 obowiązywać będą dwie formuły egzaminu. W zależności od tego, jaką szkołę ukończyłeś/aś i w którym to było roku, podejdziesz do matury w Formule 2023 lub Formule 2015. Tutaj sprawdzisz, która wersja egzaminu jest dla Ciebie.

Zachęcamy Cię także do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie zamieszczane będą najnowsze informacje przydatne dla wszystkich maturzystów i kandydatów na studia: www.facebook.com/kursymaturalne.

O egzaminie maturalnym – motywacja

Egzamin maturalny i decyzja o wyborze uczelni są istotne dla Waszego dalszego rozwoju. Naszym zadaniem nie jest powielanie głosów przestrogi, z którymi wielokrotnie spotykacie się w trakcie ostatniego roku nauki w szkole ponadpodstawowej. Chcemy Was zainspirować do nauki, bo wiemy, że od wyniku egzaminu maturalnego istotnie zależy Wasza cała przyszła kariera. Wierzymy, że nasza wspólna praca pozwoli na to, by każdy z Was za kilka miesięcy z dumą przyznał, że dał z siebie wszystko. Satysfakcja i pozytywny wynik egzaminu maturalnego będą wspaniałą nagrodą, wieńczącą ten intensywny czas. 

Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Edukacyjnej z 30 czerwca 2022 roku, egzamin maturalny w całej Polsce zdało 78% maturzystów. Oznacza to, że co piąta osoba podchodząca do egzaminu dojrzałości nie otrzymała możliwości podjęcia nauki na wyższej uczelni. Utwierdza nas to w przekonaniu, iż nasza pomoc w skutecznym przygotowaniu do matury nabiera szczególnego znaczenia. Chcemy przebrnąć z Wami przez ten stresujący okres i wzmocnić Waszą wiarę we własne siły i umiejętności.

Nasza pomoc w zdaniu egzaminu maturalnego

Maturzysto, jeśli nurtują Cię pytania dotyczące wyboru właściwego kierunku studiów, uczelni i odpowiednich przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym, to my pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości. Z nami podejmiesz świadome wybory, które zapewnią Ci właściwy rozwój kariery i obranie odpowiedniej ścieżki życiowej. Skontaktuj się z nami – doradzimy i pomożemy. Jesteśmy absolwentami szkół wyższych i na co dzień mamy do czynienia z rynkiem pracy i biznesu, przez co doskonale znamy realia i tendencje na nim panujące.

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 

tel. 510 07 88 43 (w godz. 10:00-22:00, poniedziałek – niedziela) 

lub e-mailowo: kursy@fundacjapoznan.pl – pozostawiając swój kontaktowy numer telefonu. Z chęcią doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.

  

Po co jest egzamin maturalny?

Egzamin maturalny pełni trzy zasadnicze funkcje:‎ 

1.‎ wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów,

2.‎ stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu)‎,

3.‎ zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.

Najważniejsze daty w Twoim roku maturalnym:

7 lutego 2023 – ostateczny składania deklaracji maturalnych (więcej o deklaracjach przeczytasz tutaj)

4 – 23 maja 2023 – okres przeprowadzania pisemnych egzaminów maturalnych 

10 – 23 maja 2023 – okres przeprowadzania ustnych egzaminów maturalnych

Szczegółowy harmonogram

7 lipca 2023 – ogłoszenie wyników matur. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – możesz rozpocząć wakacje!

4.5/5 - (17 votes)